مهمان گرامی، خوش‌آمدید!
شما قبل از این که بتوانید در این انجمن مطلبی ارسال کنید باید ثبت نام کنید.

نام کاربری/ایمیل:
  

گذرواژه‌
  

جستجوی انجمن‌ها

(جستجوی پیشرفته)

آمار انجمن
» اعضا: 77
» آخرین عضو: ابراهیم کاظمی
» موضوعات انجمن: 698
» ارسال‌های انجمن: 873

آمار کامل

کاربران آنلاین
در حال حاضر 7 کاربر آنلاین وجود دارد.
» 0 عضو | 7 مهمان

آخرین موضوع‌ها
آشنایی با انواع دستگاه جو...
انجمن: تجربه های شخصی بچه های انجمن
آخرین ارسال توسط: youka
7 ساعت پیش
» پاسخ: 0
» بازدید: 4
کارواش ها چطور کار می کنن...
انجمن: تجربه های شخصی بچه های انجمن
آخرین ارسال توسط: youka
8 ساعت پیش
» پاسخ: 0
» بازدید: 6
آشنایی با برق اضطراری
انجمن: تجربه های شخصی بچه های انجمن
آخرین ارسال توسط: youka
9 ساعت پیش
» پاسخ: 0
» بازدید: 7
مزایا و معایب دیزل ژنراتو...
انجمن: تجربه های شخصی بچه های انجمن
آخرین ارسال توسط: youka
10 ساعت پیش
» پاسخ: 0
» بازدید: 5
دره ای با توپ های سنگی!
انجمن: تجربه های شخصی بچه های انجمن
آخرین ارسال توسط: youka
دیروز، 02:31 PM
» پاسخ: 0
» بازدید: 7
به ازای زندگی در این شهره...
انجمن: تجربه های شخصی بچه های انجمن
آخرین ارسال توسط: youka
دیروز، 02:07 PM
» پاسخ: 0
» بازدید: 9
تحصیل در کدام کشورها رایگ...
انجمن: تجربه های شخصی بچه های انجمن
آخرین ارسال توسط: youka
دیروز، 01:26 PM
» پاسخ: 0
» بازدید: 13
برای سفرهای خارجی چه واکس...
انجمن: تجربه های شخصی بچه های انجمن
آخرین ارسال توسط: youka
دیروز، 01:06 PM
» پاسخ: 0
» بازدید: 8
طعم سوشی در کشورهای مختلف
انجمن: تجربه های شخصی بچه های انجمن
آخرین ارسال توسط: youka
دیروز، 12:53 PM
» پاسخ: 0
» بازدید: 8
خواص و فواید مروارید
انجمن: تجربه های شخصی بچه های انجمن
آخرین ارسال توسط: youka
2017/06/18، 03:42 PM
» پاسخ: 0
» بازدید: 28

 
  آشنایی با انواع دستگاه جوش لوله و اتصالات پلی اتیلن
ارسال کننده: youka - 7 ساعت پیش - انجمن: تجربه های شخصی بچه های انجمن - بدون پاسخ

دستگاه هاي جوش پلي اتيلن درسه مدل وجود دارند که براساس کاربرد لوله های پلی اتیلن وشرایط پروژه مورد نظر انتخاب می شوند.
• دستگاه جوش بات فیوژن(جوش لب به لب)
• دستگاه جوش الکتروفیوژن
• دستگاه جوش اکسترودر
1-دستگاه جوش بات فيوژن (Butt fusion) (جوش لب به لب)
جوشكاري به روش لب به لب با صفحه داغ (Butt fusion) درصورت درست انجام شدن یکی از بهترین جوش های اتصالات لوله های پلی اتیلن است. از این نوع جوشکاری برای لوله هایی می توان استفاده نمود که از نظر قطر و ضخامت و جنس برابر و یکسان باشند. از روش بات فیوژن در شبکه های توزیع فاضلاب، آبرسانی و آتش نشانی در فشارهای مختلف استفاده می شود.
2-دستگاه جوش الكتروفيوژن
جوشکاری به روش الکتروفیوژن بیشتر در شبكه هاي گازرسانی مورد استفاده قرار می گیرد. در این سایت اطالاعاتی در این مورد می توانید پیدا کنید .
3-دستگاه جوش اكسترودر
دستگاه جوش اکسترودر دستگاهی است که به صورت دستی برای ترمیم جوش واتصالات لوله پلی اتیلن مورد استفاده قرار می گیرد . این نوع دستگاه جوش دراندازه های مختلف تولید می شود.
کاربرد لوله های پلی اتیلن
• خطوط انتقال مایعات و فاضلاب شهری –صنعتی
• خطوط شبکه های اطفا حریق
• خطوط انتقال شبکه گاز
• خطوط انتقال شبکه آب (آب دریا-آب سرد-آب پرفشار وبا سختی بالا-آب های زه کشی)
• خطوط لوله لایروبی
لوله و اتصالات پلی اتیلن
از ابتدای دهه 1960 و در زمان کوتاهی پس از اولین معرفی لوله های پلی اتیلنی به طور فزاینده جهت کاربردهای دریایی مورد استفاده قرار گرفته اند .تخلیه سیال ،انتقال سیال از زیر رودخانه یا دریاچه و گرفتن آب دریا ممکن است از انها در مواردی همچون خطوط لوله موقت شناور روی سطح آب نصب روی زمین های باتلاقی و استفاده در عملیات لایروبی استفاده شود.
ساختار پلی اتیلن ،پلی اتیلن یک نوع پلاستیک semi crystallineاست که دارای مقاومت های مکانیکی مناسب می باشد . پلیمرازسیون گاز اتلین در فشار بالا باعث تولید پلی اتیلن با دانسیته پائین با زنجیره انشعابی زیاد می شود. همچنین پلیمریزاسیون اتیلن در فشار پائین باعث تولید پلی اتیلن با دانسیته بالا و زنجیره صاف می شود.بابالا رفتن چگالی مقاومت کششی مدول الاستیسیته و مقاومت شیمیایی بهتر می گردند.
ماده اولیه لوله و اتصالات پلی اتیلن توسط عدد mrsاز هم متمایز می گردند. این عدد نشاندهنده مقاومت فشار داخلی دراز مدت در دمای 20درجه سانتیگراد و مدت 50سال در محیط آب است
عناصر غیرموثر روی پلی اتیلن
انواع حلال های آلی و معدنی
انواع عناصر شیمیایی معدنی
انواع باکتری ها
عناصرموثر بصورت محدود روی پلی اتیلن
انواع روغن چربی و هیدروکربورهای آروماتیک
عناصر موثر روی پلی اتیلن
اسیدهای قوی اکسیدکننده برای مثال اسید سولفوریک
هالوژن های آزاد
انواع لوله های پلی اتلین
لوله های تک جداره: لوله های تک جداره همانگونه که از اسمش پیداست بصورت یک لایه و یکپارچه بوده و در یک مرحله تولید می شود. روش تولید اکستروژن بوده ولوله توسط یک دستگاه خطی اکستروژن تولید می شود.مزایای این لوله ها مقاومت داخلی بالا و مقاومت خمشی زیاد می باشد و با توجه به نوع اتصال لب به لب که در آنها انجام می گیرد ازنظر اتصال نیز مزیت دارد. عیب اساسی آنها عدم امکان تولید در سایزهای بالا می باشد
لوله دوجداره اسپیرال:ابن لوله از اتصال کنار هم پروفبل قوطی شکل پلی اتیلن که قبلا با روش اکستروژن تولید شده اند بااستفده از جو اکستروژن تولید می شود . این نوع لوله دارایمقاومت خارجی زیاد و امکان تولید در قطرهای بالامی باشد همچنین وزن کمتری داشته ولی مقاومت خمشی خوبی نداشته واتصال آن مشکل تر است.
لوله دوجداره پروفیلدار: این لوله از اتصال کنار هم ورق های پلی اتیلن به همراه یک لوله پلی اتیلن روی آن که روی یک قالب مرکزی قرار می گیرد تولید می شود. این لوله نیز خصوصیات لوله های پلی اتیلنی دوجداره اسپیرال را داراست.

چاپ این مطلب

  کارواش ها چطور کار می کنند؟
ارسال کننده: youka - 8 ساعت پیش - انجمن: تجربه های شخصی بچه های انجمن - بدون پاسخ

اکثر ما ماشین یا وانت داریم و از رانندگی با آنها لذت می‌بریم، مخصوصا زمانی که از تمیزی برق می زنند. به همین دلیل، کارواش ها از زمانی که دو مرد دیترویتی در سال 1914 اولین کارواش را تاسیس کردند محبوب باقی مانده اند. خیلی از مردم ماشین هایشان را در خانه می‌شورند، اما راحتی استفاده از یک کارواش اتوماتیک و هزینه نسبتا پایین آن، کارواش ها را تقریبا شکست ناپذیر کرده اند. کارواش ها به پنج دسته تقسیم می‌شوند:
کارواش های Exterior Rollover: این سیستم از نظر محبوبیت در حال رشد است، کارواش های Exterior Rollover سیستم های اتوماتیکی هستند که شما خودرویتان را داخل منطقه شستشو می کنید. همین که خودروی شما در موقعیت صحیح قرار گرفت، یک سیگنال به شما دستور توقف می‌دهد. در این نقطه، تجهیزات شستشو از طریق یک ریل بر روی خودروی شما شروع به حرکت می‌کنند و عملیات مختلفی از قبیل پاشیدن صابون و آبکشی را انجام می‌دهند. این سیستم کارواش بیشتر در پمپ بنزین ها متداول هستند، به طوری که در ازاء پرکردن باکتان، برای شستشو خودروی خود تخفیف نیز می‌گیرید.این مطلب برگرفته از سایت کارواش است .
کارواش های Self Service: در این سیستم، ماشین در یک محوطه باز قرار می‌گیرد. در سیستم Self Service، یک سیستم اسپری آب با فشار بالا، و گاها یک برس برای کف مالیدن که به یک پمپ بزرگ مرکزی متصل است می‌باشد. سیستم اسپری برای استفاده مشتری از امکاناتی مانند صابون، آب کشی، یا پولیش از سیستم سکه ای استفاده می‌کند. یک تایمر سر زمان مقرر جریان آب را قطع می‌کند، در چنین موقعی، در صورتی که نیاز به آب بیشتری دارید باید سکه بیشتری داخل دستگاه بیندازید.
کارواش های Exterior only: این سیستم اتوماتیک بیشتر در شمال شرق آمریکا رایج است، اما در سراسر دنیا نیز از آن استفاده می‌شود. شما خودرویتان را وارد ورودی یک محوطه بلند تونل مانند می رانید. تایر جلو، معمولا سمت راننده، بر روی یک تسمه نقاله مخصوص قرار می‌گیرد، و شما ماشین را در حالت خلاص قرار می‌دهید. تسمه نقاله با حرکت در داخل محوطه شستشو، ماشین را از برابر تجهیزات مختلفی که هر کدام کار خاصی را انجام می‌دهند عبور می‌دهد.
کارواش های Full service: این سیستم در واقع بهبود یافته سیستم Exterior only است، سیستم Full Service از همان روش تسمه نقاله استفاده می‌کند. تفاوت آن با سیستم قبلی در این است که، داخل ماشین توسط یک کارگر به صورت دستی نظافت می‌شود، و برخی خدمات خارجی مانند خشک کردن دستی و تمیز کردن چرخ ها نیز عرضه می‌شود.
کارواش های Detail Shop: در این سیستم ، شستشو یا به صورت دستی انجام می‌گیرد، یا اتوماتیک. سپس ماشین به طور کامل توسط یک کارگر کاملا خشک و پولیش می‌شود، برای پولیش از واکس مخصوص و یک نوع برس برای پاک کردن واکس و پولیش کردن استفاده می‌شود. Detail Shop ها اغلب این امکان را دارند که خراش های کوچک و لکه های رنگ را پاک کنند، کفپوش ها و صندلی ها را بخار شور کنند، قسمت های کرومی را درخشنده کنند، لکه های قیر را پاک کنند و خدمات مختلف دیگری را انجام دهند.

چاپ این مطلب

  آشنایی با برق اضطراری
ارسال کننده: youka - 9 ساعت پیش - انجمن: تجربه های شخصی بچه های انجمن - بدون پاسخ

در این مقاله میخواهیم به مبحث اهمیت وجود برق و همچنین برق اظطراری توسط دستگاههایی مانند UPS و دیزل ژنراتور بپردازیم همانطور که میدانید وجود برق در ارگانها وسازمانهایی مانند بانک و بیمارستانها و مراکز مخابراتی و امنیتی و…بسیار واجب میباشد.جهت جبران این بی برقی از یو پی اس (UPS) و دیزل ژنراتور و گاها موتور برق استفاده میگردد در بعضی مواقع با توجه به اهمیت موضوع هم از دیزل ژنراتور و هم از یو پی اس (UPS) و برق اضطراری استفاده میگردد . این مطلب برگرفته از سایت الکتروپمپ است .
مکانیزم عمل یو پی اس به این صورت میباشد که توسط تعدادی از باطری ها با توجه به میزان مصرف در زمان بی برقی هنگامی که یو پی اس بین برق شهر و مصرف قرار گرفته در صورت نبودن برق شهر برق آن مکان یا مصرف کننده های مورد نظر از این باطری هایی که در دستگاه یو پی اس وجود دارد تغذیه میگردد در این صورت بی برقی اصلا حس نمیشود به این نوع یو پی اس آنلاین میگویند.از معایب دستگاه یو پی اس میتوان به قیمت بالای آن در توانهای بالا اشاره کرد.حال در مورد دیزل ژنراتور و مزایا و معایب آن و همچنین مکانزیم عمل میپردازیم.در زمان بی برقی که توسط یک برد کنترلر که روی تابلوی اظطراری دیزل ژنراتور قرار میگیرد بی برقی حس شده و فرمان استارت موتور داده میشود. وبعد از روشن شدن موتور و رسیدن دورموتور به مقدار مناسب و رسیدن برق ژنراتور به فرکانس 50 هرتز و ولتاژ 380 ولت فرمان وصل به برق شهر داده میشود.از مزایای دیزل ژنراتور برای استفاده جهت برق اظطراری قیمت مناسب به خصوص در توانهای بالا و از معایب ژنراتور های دیزلی و بنزینی و گاز سوز جهت برق اظطراری این است که بهبه صورت انلاین و بی وقفه برق وارد مدار نمیگردد. و معمولا پس از حدود 7 الی 20 ثانیه برق وارد مدار شده.که این مورددر بعضی از مکانها به عنوان یک ضعف تلقی میگردد

چاپ این مطلب

  مزایا و معایب دیزل ژنراتور و گاز ژنراتور
ارسال کننده: youka - 10 ساعت پیش - انجمن: تجربه های شخصی بچه های انجمن - بدون پاسخ

مزایای دیزل ژنراتور ها
یکی از مزایای دیزل ژنراتور ها سوخت ارزان وقابل دسترس آنها میباشد. که در ایران و در مصارف ریز 1000 کیلوولت آمپر عمداتا از دیزل ژنراتور استفاده میگردد.مزایای دیگر دیزل ژنراتور ها استهلاک کمتر آنها نسبت به گاز ژنراتور ها و موتور های بنزینی میباشد.مزایای دیگر دیزل ژنراتور ها پشتیباننی وخدمات آنها نسبت به گاز ژنزاتور ها میباشد.به عنوان مثال در صورت خرابی موتور تعداد افراد متخصص در این زمینه بسیار بیشتر از افراد متخصص در زمینه موتور های گاز سوز میباشد.این مطلب برگرفته از سایت الکتروموتور جمکو است .
معایب دیزل ژنراتور ها
از معایب دیزل ژنراتور ها میتوان به راندمان پایین آنها و بزرگ و سنگین بودن آنها نیز اشاره کرد.
میزان ذرات معلق تولید شده(آلودگی)در آنها نسبت به گاز ژنراتور ها و موتور برق های بنزینی بیشتر است.
مزایای گاز ژنراتور ها
از مزایای ژنراتور های گازسوز به کم صدا بودن آنها نسبت به موتور های دیزلی و همچنین راندمان بالای آنها میباشد که برای بالا بردن همین راندمان عمدتا در گاز ژنراتور ها در توانهای بالا از سیستم سی اچ پی استفاده میگردد.که در بخش بعدی منحصرا در این مورد بحث خواهیم کرد.از دیگر مزایای موتور ژنراتور های گازسوز آلودگی کمتر و داشتن ذرات معلق کمتر نسبت به موتور های دیزلی و همچنین بالا بودن عمر مفید این دستگاه هاست.و از مهمترین مزایای آن بخش اقتصادی میباشد که در ایران به دلیل داشتن ذخایر زیاد گاز و نگرانی کمتر از افزایش قیمت گاز میباشد.
معایب گاز ژنراتور ها
از معایب گاز ژنراتور ها میتوان به هزینه بالا جهت نگه داری آنها اشاره کرد.و یکی دیگر از معایب این دستگاهها در ایران کم بود متخصص در زمینه تعمیرات و نگه داری آن است.و از دیگر معایب گاز ژنراتور ها این است که در مواقع سرما به دلیل افت فشار شبکه گاز امکان روشن شدن انها به سختی مهیا میگردد.

چاپ این مطلب

  دره ای با توپ های سنگی!
ارسال کننده: youka - دیروز، 02:31 PM - انجمن: تجربه های شخصی بچه های انجمن - بدون پاسخ

دره توپ های سنگی در قزاقستان
قزاقستان کشوری است که تا قبل از سال ۱۹۹۱ جرئی از شوروی بوده است. این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای آسیایی چندان مقصد گردشگری نیست اما در آن آثار طبیعی جادویی زیادی وجود دارد. در قزاقستان، جایی در نزدیکی مرز ازبکستان، ترکمنستان دشتی بزرگ به مساحت ۱۶۵۶۰۰ کیلومتر مربع وجود دارد پوشش این منطقه توندرا، علف، کوه و زمین های خشک بایر است. در این محل صخره های گردی وجود دارد که قطر برخی از آن ها به بیش از ۴ متر می رسد و میلیون ها سال قبل شکل گرفته اند.
دره توپ ها یا توریش در بخش شمالی شهر قره داغ در نزدیکی شهر شتپه در غرب قزاقستان قرار دارد. اگر به این محل بینظیر بروید دشتی پر از صخره های توپی شکل را می بینید که در شکل های مختلف پراکنده شده اند. این توپ ها اندازه های مختلف دارند اما قطر بیشتر آن ها ۳ تا ۴ متر است. این صخره ها با وجود مناظر منحصربفردی که ایجاد کرده اند اما پدیده ای نادر نیستند چون از این نوع صخره ها در دیگر کشورهای جهان هم پیدا می شود. اما چیزی که درباره این صخره ها نادر و خاص است اندازه آن هاست، صخره های گرد تا این اندازه بزرگ فقط در بعضی از مناطق جهان وجود دارد. بعضی از صخره های این تپه به حدی بزرگ هستند که به بزرگی یک اتومبیل می باشند البته بعضی از آن ها هم به کوچکی تخم مرغ هستند.این مطلب برگرفته از سایت تور دبی است .
از کوه شیر قلعه که در غرب قزاقستان در نزدیکی شهر شتپه قرار دارد می توانید نمایی حیرت آور از این توپ های سنگی داشته باشید. در نزدیکی این توپ ها ویرانه های باقی مانده از راه ابریشم را هم می توانید ببینید. دیدن این صخره ها یکی از جالب ترین بازدید هایی است که در این کشور می توانید داشته باشید، گردشگران زیادی برای دیدن این صخره ها به این محل می روند.
چگونه این صخره های توپی به وجود آمده اند؟
بیش از ۲۵۰ سال پیش دانشمندان با این سوال روبرو شدند که این توپ های سنگی چگونه ایجاد شده اند و همچنان نتوانسته اند یک دلیل مشخص برای آن بیاورند. هر چند نظریه های زمین شناسی زیادی درباره این توپ ها ارائه شده اما تا حالا درباره چگونگی شکل گرفتن این پدیده به درستی تحقیقاتی انجام نشده است. گروهی از زمین شناسان معتقدند این توپ های سنگی در نتیجه خاکسترهای آتشفشانی ایجاد شده اند. عده ای بر این باور هستند که این صخره های توپی از ریزش مواد معدنی شکل گرفته اند.
نظریه کلی این است که این صخره ها درنتیجه فشرده شدن مواد معدنی تشکیل شدند و به شکل کروی یا دیسک مانند در آمده اند و سپس درون صخره هایی با ترکیب های مختلف جای گرفته اند. ابن صخره ها معمولا وقتی ایجاد می شوند که مقدار قابل توجهی از مواد معدنی چسبنده به دور هسته ای که اغلب از مواد ارگانیک مثل برگ، دندان، قطعه ای صدف یا فسیل است قرار می گیرند. همچنان هم تحقیقاتی در حال انجام است تا راز شکل گیری این صخره ها مشخص شود.

چاپ این مطلب

  به ازای زندگی در این شهرهای خارجی پول بگیرید!
ارسال کننده: youka - دیروز، 02:07 PM - انجمن: تجربه های شخصی بچه های انجمن - بدون پاسخ

اگر به دنبال یک تغییر اساسی در زندگی تان هستید و دوست دارید تا محل زندگی تان را عوض کنید، پس چرا زودتر دست به کار نمی شوید؟ البته که جابه جایی همیشه پر از استرس و پرخرج است اما مکان های زیادی در دنیا وجود دارند که دوست دارند این پروسه را برای شما آسان تر کنند. پس اگر به اندازه ی کافی پول ندارید اما تنتان برای زندگی در یکی از شهرهای اروپایی و یا آمریکایی می خارد، نگاهی به این فهرست بیندازید:
• آلاسکا (Alaska)
آیا زندگی در مکانی با زمستان های یخبندان و زمین های تهی از جمعیت را دوست دارید؟ پس هر چه زودتر به سمت آلاسکای زیبا حرکت کنید! به دلیل شرایطی که این شهر مانند دور دست بودن و شرایط آب و هوایی خاص دارد، مقامات آلاسکا بی صبرانه از مردم دعوت می کنند تا در ایالت ۴۹ آن ساکن شوند. شهروندان این شهر هر ساله تقریبا ۲۰۰۰ دلار از مقامات آلاسکا در ازای زندگی در این شهر دریافت می کنند. آیا یک زوج حوان هستید و کودکی در راه دارید؟ پس حتما به آلاسکا بروید تا در ازای تولد او ۲۰۰۰ دلار بگیرید!
• بالتیمور (Baltimore)
یکی از شهرهایی که به عنوان یک شهر جرم زده در دنیا شناخته ی شود، بالتیمور است که به عنوان هفتمین شهر خطرناک آمریکا هم شناخته شده است، بنابراین دلیل عدم علاقه ی زیاد مردم به زندگی در این شهر هم مشخص است. اما بالتیمور هم دوست دارد تا تغییر کند و این تغییر را به کمک شما انجام دهد! این شهر به هر کسی که یک خانه در آن بخرد، ۵۰۰۰ دلار پول می دهد. اگر ۵۰۰۰ دلار خیلی راضیتان نمی کند نگران نباشید چون این مبلغ می تواند ۲ برابر شود، کافیست یک خانه ی متروکه در این شهر بخرید تا دولت به شما ۱۰۰۰۰ دلار بدهد! این مطلب برگرفته از سایت تور قبرس شمالی تابستان 96 است .
• نیو ریچلند در مینه سوتای آمریکا (New Richland)
اگر داشتن یک زمین آزاد همیشه رویایتان بوده و دوست دارید تا در منطقه ای که بیشتر سال یخ زده است زندگی کنید، باید به دنبال شهری در ایالت مینه سوتای آمریکا باشید. اگر بتوانید در یک سال خانه ای در زمین های آن بسازید می توانید بصورت کاملا رایگان صاحب یک زمین شوید.
• جزیره Pitcairn در اقیانوس آرام جنوبی
آرزوی قلبی تان زندگی در یکی از دوردست ترین جزایر دنیاست؟ بهتر است به فکر جزیره ی Pitcairn باشید. این جزیره فقط ۵۰ نفر جمعیت دارد اما مردم آن دوست دارند تا افراد بیشتری را به جزیره ی بهشتی شان بکشانند پس هر شخصی که برای زندگی به آنجا برود می تواند یک زمین کاملا رایگان دریافت کند. تا حالا افراد کمی به این جزیره رفته اند شاید به این دلیل که در جزیره Pitcairn فقط یک مغازه وجود دارد که آن هم تنها ۳ روز در هفته باز است و اگر چیز اضافه تری بخواهید باید از نیوزیلند که حدود ۳۰۰۰ مایل با آن جا فاصله دارد، سفارش دهید، آن هم هر ۳ ماه یکبار! از سال ۲۰۱۵، فقط یک نفر برای رفتن به این جزیره اقدام کرده است. پس اگر مسئله ای که در بالا گفته شد خیلی برایتان اهمیت ندارد و به جای آن به دنبال یک ساحل خوب و یک جای آرام هستید، زودتر اقدام کنید تا دومین نفری باشید که به آنجا رفته است!

چاپ این مطلب

  تحصیل در کدام کشورها رایگان است؟
ارسال کننده: youka - دیروز، 01:26 PM - انجمن: تجربه های شخصی بچه های انجمن - بدون پاسخ

در کجا رایگان تحصیل کنیم؟
شاید با شنیدن جمله هایی که در آن ها چیزهایی درباره تحصیل رایگان در دیگر کشورها گفته می شود فکر کنید با تبلیغاتی روبرو هستید تا شما را ترغیب به تحصیل در خارج کنند. اما باید این را بدانید که تحصیل ارزان و حتی رایگان در بعضی از کشورها امکان پذیر است. می خواهیم بر اساس تحقیقی که نهاد QS انجام داده کشورهایی که تحصیل در آن ها رایگان است را به شما معرفی کنیم
آلمان
روز به روز که می گذرد تمایل آلمانی ها برای تحصیل بیشتر می شود. شاید دلیل اصلی علاقمندی افراد به تحصیل این است که آلمانی ها و خارجی ها می توانند در دانشگاه های این کشور دوره کارشناسی خود را به صورت رایگان بگذرانند. تنها هزینه ای که برای رفتن به این دانشگاه ها باید بپردازید مبلغی ناچیز برای هزینه های پذیرش است. هزینه های کم تحصیل و کیفیت بالای آموزش باعث شده که آلمان مکانی بسیار جذاب برای ادامه تحصیل باشد. اما به نظر می آید به تازگی طرح هایی برای گرفتن شهریه از دانشجویان غیر اروپایی ارائه شده است. در بین شهرهای آلمان دو شهر مونیخ و برلین بهترین شهرها برای دانشجویان هستند.
فرانسه
فرانسه به اندازه آلمان برای ادامه تحصیلات محبوبیت ندارد اما در این کشور هم بدون توجه به این که چه ملیتی دارید می توانید دوران تحصیلی خود را به طور رایگان بگذرانید. در فرانسه همه مراحل به صورت رایگان طی نمی شود و از شما مبلغی کمی برای هزینه های پذیرش گرفته می شود. اما اگر در دوره های تخصصی تری در حال آموزش باشید ممکن است مجبور شوید تنها کمی بیشتر پول دهید. در کشور فرانسه هزینه های زندگی نسبت به شهرهای دیگری مثل لندن کمتر است و در آن دانشگاه های برتر زیادی وجود دارد که این کشور را تبدیل به گزینه ای مناسب برای ادامه تحصیل کرده است.این مطلب برگرفته از سایت خرید بلیط هواپیما است .
کشورهای نوردیک
کشورهای نوردیک شامل کشورهای نروژ، سوئد، فنلاند، دانمارک، ایسلند هستند. کشورهایی که ما آن ها را به کیفیت بالای زندگی می شناسیم. در کشورهای شمال اروپا کیفیت آموزشی بسیار خوب است و در آنجا می توانید امکان تحصیلاتی رایگان یا کم هزینه را داشته باشید. در نروژ همه دانشجویان به طور رایگان تحصیل می کنند اما در دوره کارشناسی کلاس ها فقط به زبان نروژی برگزار می شوند. خبر خوب این است که برای دوره ارشد و دکتری کلاس هایی با زبان انگلیسی هم تشکیل می شود. در دانمارک و سوئد تحصیلات رایگان فقط برای دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا امکان پذیر است. البته دوره دکترا برای همه دانشجویان رایگان است و حتی اگر در بین دانشجویان ممتاز باشید برای شما حقوقی هم در نظر گرفته می شود. چیزی که کمی تحصیل در کشورهای اروپای شمالی را با مشکل روبرو می کند هزینه بالای زندگی در این کشورهاست.
اتریش
دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا و کشورهای منطقه اقتصادی اروپا در اتریش تا دو نیمسال می توانند مانند دانشجویان اتریشی به صورت رایگان تحصیل کنند. آن ها بعد از این دو ترم باید برای هر نیمسال شهریه کمی (حدود ۴۰۰ دلار) هزینه کنند. دانشجویان غیر اروپایی با هزینه بیشتر حدود( ۸۰۰ دلار) می توانند در دانشگاه های اتریش تحصیل کنند.
بلژیک
در این کشور فقط دانشجویان اروپایی می توانند به صورت نسبتا رایگان (برای هر سال حدود ۹۰۰ دلار از آن ها گرفته می شود) تحصیل کنند و هزینه کشورهای غیر اروپایی کمی از این مقدار بیشتر است.

چاپ این مطلب

  برای سفرهای خارجی چه واکسن هایی باید بزنیم؟
ارسال کننده: youka - دیروز، 01:06 PM - انجمن: تجربه های شخصی بچه های انجمن - بدون پاسخ

بعضی از نقاط جهان میزبان تعدادی از حشرات مضر دنیا هستند. تب زرد ، مالاریا و حتی فلج اطفال می توانند در بین مسافران بین المللی مسری باشند و سفر شما را با مشکلات بزرگی روبرو کنند. با یادگیری اینکه کدام واکسیناسیون یا مراقبتها را انجام دهید می توانید از خود در جایی که قرار است به آنجا سفر کنید محافظت کنید و بیماری را از خودتان دور کنید. این مطلب برگرفته از سایت تور پوکت تابستان96 است .
واکسن فلج اطفال
اگر برای گشت و گذار برای آفریقا برنامه ریزی کره اید نیاز به واکسن فلج اطفال دارید. این بیماری هنوز هم در بسیاری از قسمتهای افریقا و آسیا وجود دارد. میکروب آن می تواند از طریق غذا، آب و فرد بیمار منتقل شود.
واکسن تب زرد
بین مرز آرژانتین و برزیل ، آبشار Iguazu میزبان بازدیدکنندگان زیادی از سراسر جهان است. متاسفانه این آبشار خود میزبان پشه ای است که ناقل ویروس تب زرد است. تب زرد در بخشهایی از آمریکای جنوبی و به همان اندازه آفریقا است.
واکسن حصبه
حصبه یک بیماری عفونی معمول در کشورهای در حال توسعه است. این بیماری از طریق باکتری که در غذا و آب یافت می شود به وجود می آید. در حدود ۵۷۰۰ نفر از مردم آمریکا سالانه مبتلا به حصبه می شوند، بیشتر زمانی که به آسیا، آمریکای جنوبی یا آفریقا مسافرت می کنند. CDC توصیه می کند که واکسن این بیماری حداقل یک یا دو هفته قبل از مسافرت به این کشورها تزریق شود. اگر قبلا واکسیناسیون شده اید، سوال کنید که آیا نیاز به یاداوری و تزریق دوباره دارید یا نه.
واکسن هپاتیت
یکی از لذتهای بزرگ مسافرت بین المللی استفاده از غذاهای غیربومی است. متاسفانه، استفاده از غذا یا آب ناسالم می تواند باعث انتشار عفونت هایی مانند هپاتیت A شود. این عفونت ویروسی که باعث التهاب کبد می شود در کشورهای در حال توسعه دیده می شود.
واکسن هاری
هاری در کل جهان به جز قطب جنوب دیده می شود و از گاز گرفتن حیوانات منتشر می شود. سگهای خیابانی آفریقا ، آسیا و آمریکای جنوبی بزرگترین مشکل برای گردشگران است و این مورد درباره میمونهایی که در آسیا زندگی می کنند نیز صادق است. واکسن سه دوزی برای این بیماری وجود دارد با این حال هنوز هم گازگرفتگی ممکن است شما را تهدید کند.
اقدامات احتیاطی برای مالاریا
مالاریا بیماری است که ناقل آن پشه ها هستند. این بیماری در آفریقای سیاه معمول است اما در قسمتهایی از آسیای جنوبی و آمریکای جنوبی نیز اتفاق می افتد. اگر می خواهید به این مکانها مسافرت کنید از دکترتان در مورد نقاط ضعف و قوت داروهایی که می توانند از ابتلا به این بیماری جلوگیری کنند سوال کنید.
مراقبتهای تب دانگ
تن دانگ یکی از معمولترین تب هایی است که مسافران بعد از بازگشت از کارائیب، آسیای مرکزی جنوبی و آمریکای مرکزی به آن مبتلا می شوند. به تازگی وجود تعداد کمی از پشه های ناقل را در کی وست فلوریدا گزارش داده اند. با اینکه تب آن خفیف است ولی بعضی از مردم دچار تب هموراژیکی جدی می شوند.
احتیاط های در مورد سل
سل (TB) بیشتر در آسیا و آفریقای سیاه دیده می شود با این حال احتمال آن در تمام کشورها وجود دارد. این بیماری از طریق سرفه فرد ناقل سرایت می کند. مسافرانی که زمان خود را صرف کار یا کمک در بیمارستانها، زندانها یا در پناهگاهای بی خانمانها می کنند بیشترین احتمال ابتلا به این بیماری را دارند.
تشخیص ساس
معلوم نمی شود که ساس بیشتر در کجا می تواند زیست کند، آنها در مسافرخانه ها و اقامتگاه های محلی بیشتر دیده می شوند. ساس ها نیش های خارش آور قرمزی روی صورت، گردن، بازو ها، دستها و یا هر جای دیگر بدن بوجود می آورند. اما این علائم خود تا دو هفته طول می کشد تا بروز کنند. برای اینکه آنها را زودتر پیدا کنید بین تشکها یا ملافه ها را به خوبی بگردید.
احتیاط هایی برای کودکان
بهترین راه برای مراقبت از نوزادان و کودکان در برابر بیماریهای مربوط به غذا و آب این است که به آنها در طول سفر شیرمادر بدهید. اگر نمی توانید، مطمئن شوید آبی که می دهید جوشیده یا آب معدنی باشد. وقتی کودکان یا شیرخواران دچار اسهال می شوند زود آب بدن خود را از دست می دهند و ممکن است به فوریتهای پزشکی نیاز داشته باشند.

چاپ این مطلب

  طعم سوشی در کشورهای مختلف
ارسال کننده: youka - دیروز، 12:53 PM - انجمن: تجربه های شخصی بچه های انجمن - بدون پاسخ

بهترین سوشی های دنیا
سوشی غذای مورد علاقه من است. معمولاً آن را برای صبحانه و ناهار می خورم و اگر بتوانم برای شام نیز آن را تهیه می کنم، چون این یک غذای معمولی لذیذ است و هر جا می رویم میتوانیم مقدار زیادی از آن را در هر جای دنیا پیدا کنیم ، به نوعی یک تکلیف برای خود می دانم که سوشی هر مکانی را امتحان کنم تا بهترین نوع آن را در دنیا پیدا کنم. می خواهیم بهترین سوشی های دنیا را معرفی کنیم . این مطلب برگرفته از سایت تور پوکت تابستان96 است .
ملبورن
در کل استرالیا سوشی خوشمزه ای وجود ندارد. در واقع سوشی آنجا یک نوع حالت استاندارد ، متوسط و با کیفیت سوپرمارکت است که فقط در خواربارفروشی های آمریکا می توان پیدا کرد. هر رستورانی سوشی شکم پرکن یا سوشی ساده دارد: بیشتر برای دلخوش کردن ولع شکم است و چیزی برای نوشتن در این مورد که جایگاه سوشی آنجاست وجود ندارد. فقط به راحتی می توانید با شکم پر به راه خود ادامه دهید. اما در ملبورن ، چند رستوران ژاپنی پیدا کردم که سوشیی داشت که آب دهان را راه می انداخت ، ماهی های عجیب و منوهای گر انی داشت . اگر در استرالیا هستید تمام پول خود برای سوشی را در ملبورن خرج کنید.
نیویورک سیتی
نیویورک بعد از ژاپن دومین کشور معروف برای سوشی است. در هر ساختمانی رستورانی برای سوشی وجود دارد و بسیاری از آنها واقعا خوشمزه هستند. شما می توانید زنجیره های سوشی را در رستوران های اصلی در حد جهانی، سطح رده بالا و مناسب بودجه را پیدا کنید. بیشتر آنها متنوع هستند – نه مانند تلخه داغ که مزه گازوئیل می دهد. و بهترین چیزی که در مورد سوشی نیویورک وجود دارد این است که در هر قیمتی می توانید سوشی را پیدا کنید .
ژاپن
موطن سوشی ژاپن است و جایی است که روزانه ماهی در آنجا خورده می شود. در خود بازارهای بزرگ توکیو می توان بهترین سوشی دنیا را پیدا کرد. فقط یکبار این سوشی را زمانی که مابین تایلند و آمریکا توقفی داشتم امتحان کردم، اما تکه های بزرگ آن را هنوز به یاد دارم ، ماهی آن بهترین کیفیت را داشت و تنوع آن بعد از آنچه در آمریکا دیدم دومین بود
رم
این کشور زیاد متبحر در سرو سوشی نیست اما اگر می خواهید همانند ایتالیا فقط ولع شکم را کم کنید رم چندین رستوران برای امتحان کردن دارد. اما همانند بقیه کشورهای اروپایی باید برای آن هزینه پرداخت کنید. قبلا گفتم که فقط تعداد معدودی جا برای دیدن وجود دارد. ولی حق انتخاب محدودی دارید ولی کیفیت آن خوب است و به سبک ایتالیایی، تمام رستوران ها شیک و مد روز هستند.
جاهایی که سوشی مناسبی ندارند: نیوزلند ، آلمان ، اسکاندیناوی ، رومانی ، کامبوج، کاستاریکا، پاناما.

چاپ این مطلب

  خواص و فواید مروارید
ارسال کننده: youka - 2017/06/18، 03:42 PM - انجمن: تجربه های شخصی بچه های انجمن - بدون پاسخ

ﻣﺮوارﯾﺪ از ﻋﺠﺎﯾﺐ ﻃﺒﯿﻌﺖ ﺑﻮده و در ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻫﺎي ﻣﺘﻔﺎوت از ارزش ﻣﺎﻟﯽ و ﻣﻌﻨﻮي ﺑﺴﯿﺎري ﺑﻬﺮه ﻣﻨﺪ اﺳﺖ. ﻣﺮوارﯾﺪ ﺗﻮﺳﻂ ﺟﺎﻧﻮر ﻧﺮم ﺗﻨﯽ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﻣﯽ ﺷﻮد ﮐﻪ ﻣﺎ آن را ﺻﺪف ﻣﯽ ﻧﺎﻣﯿﻢ. در ﺣﻘﯿﻘﺖ ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﺟﺴﻢ ﺧﺎرﺟﯽ وارد ﺻﺪف ﻣﯽ ﺷﻮد، ﺻﺪف ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر دﻓﻊ آن، ﻣﻮادي ﺗﺮﺷﺢ ﮐﺮده ﮐﻪ از ﺟﻤﻊ ﺷﺪن اﯾﻦ ﻣﻮاد ﻣﺮوارﯾﺪ شکل می گیرد.
مروارید ﺳﺒﺐ ﻟﻄﺎﻓﺖ ﻗﻠﺐ و روح شده و ﻋﺸﻖ ﺧﺎﻟﺼﺎﻧﻪ را ارﻣﻐﺎن ﻣﯽ آورد. ﺣﺲ از ﺧﻮد ﮔﺬﺷﺘﮕﯽ و ﻋﻔﺖ و ﭘﺎﮐﺪاﻣﻨﯽ را ﺗﻘﻮﯾﺖ و ﻏﻢ و اﻧﺪوه و ﺿﻌﻒ روﺣﯿﻪ را از ﺑﯿﻦ ﻣﯽ ﺑﺮد. این گوهر ﺑﺮاي دﻓﻊ ﻧﯿﺮوﻫﺎي ﻣﻨﻔﯽ و ﺟﺬب اﻧﺮژي ﻣﺜﺒﺖ ﻣﻔﯿﺪ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ. ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﺑﺮاي ﺗﻘﻮﯾﺖ ﻣﻌﺪه و روده ﻫﺎ ﺗﺎﺛﯿﺮ ﺑﺴﺰاﯾﯽ دارد. مروارید ﺑﺎﻋﺚ ﺧﻮش ﺷﺎﻧﺴﯽ شده و ﺟﻬﺖ ﺗﻨﻈﯿﻢ ﻋﺎدات ﻧﺎدرﺳﺖ ﮐﻤﮏ زﯾﺎدي ﺑﻪ ﺷﻤﺎ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ. این گوهر ﺑﺮاي درﻣﺎن زﺧﻢ ﻣﻌﺪه ﻣﻔﯿﺪ و ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﺳﺒﺐ اﻓﺰاﯾﺶ روﺷﻨﺎﯾﯽ و ﻧﻮر ﭼﺸﻢ ﻣﯽ ﺷﻮد. از مروارید می توان برای درﻣﺎن ﺷﺐ ادراري، ﺑﯿﻤﺎري ﻫﺎي ﻣﺜﺎﻧﻪ و اﺧﺘﻼﻻت دﺳﺘﮕﺎه ﮔﻮارش، و ﻧﯿﺰ ﺳﺮﻣﺎﺧﻮردﮔﯽ، ﻋﻄﺴﻪ ﻫﺎي داﺋﻤﯽ سود برد. ﺑﺮاي ﻣﺸﮑﻼﺗﯽ از ﻗﺒﯿﻞ ﺑﻮي ﺑﺪ دﻫﺎن ، اﺳﻬﺎل ، ﻧﻔﺦ و ﺗﻬﻮع، ﯾﺮﻗﺎن و ﺑﯿﻤﺎري ﻫﺎي ﭘﻮﺳﺘﯽ نیز ﻣﻔﯿﺪ است.
ﺑﺮﺧﻮرد ﺳﻄﺢ ﻣﺮوارﯾﺪ ﺑﺎ اﺟﺴﺎم و ﺗﻤﺎس آن ﺑﺎ ﮐﺜﯿﻔﯽ، اﺳﯿﺪﻫﺎ، ﻣﻮاد آراﯾﺸﯽ، اﺳﭙﺮي و ﻋﻄﺮﻫﺎ در دوام و ﺟﻼي ﻣﺮوارﯾﺪ اﺛﺮ ﻣﻨﻔﯽ ﻣﯽ ﮔﺬارد.این مطلب برگرفته از سایت طراحی جواهر است .
اﻣﺮوزه ﻣﺮوارﯾﺪ ﻫﺎي ﻃﺒﯿﻌﯽ ﺑﻪ دﻟﯿﻞ ﺷﮑﺎر ﺑﯽ روﯾﻪ ﺻﺪف ﺑﺴﯿﺎر ﮐﻤﯿﺎب ﺑﻮده و در ﻧﺘﯿﺠﻪ ﺑﺴﯿﺎر ارزﺷﻤﻨﺪ ﻫﺴﺘﻨﺪ. از اﯾﻦ رو اﻧﺴﺎن ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر ﺣﻔﻆ ارزش و ﻗﺪﻣﺖ اﯾﻦ ﮔﻮﻫﺮ زﯾﺒﺎ اﻗﺪام ﺑﻪ ﭘﺮورش ﻣﺮوارﯾﺪ ﮐﺮده اﺳﺖ. اﻣﺮوزه ﺑﺴﯿﺎري از ﻣﺮوارﯾﺪ ﻫﺎي ﻣﻮﺟﻮد در ﺑﺎزار ﻫﺎي ﺟﻬﺎﻧﯽ، ﻣﺮوارﯾﺪ ﻫﺎي ﭘﺮورﺷﯽ ﺑﻮده ﮐﻪ در واﻗﻊ اﻧﺴﺎن ﺑﻪ ﻧﻮﻋﯽ در رﺷﺪ آن دﺧﺎﻟﺖ داﺷﺘﻪ اﺳﺖ و در ﻧﺘﯿﺠﻪ از ﻗﯿﻤﺖ پایین تری ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﻧﻤﻮﻧﻪ ﻃﺒﯿﻌﯽ ﺧﻮد ﺑﺮﺧﻮردار اﺳﺖ.
اﻣﺮوزه ﺣﺪود 8 ﻫﺰار ﮔﻮﻧﻪ ﻣﺘﻔﺎوت ﺻﺪف ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ ﺷﺪه ﮐﻪ ﻓﻘﻂ 20 ﮔﻮﻧﻪ از آﻧﻬﺎ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﻨﺪ ﻣﺮوارﯾﺪ ﭘﺮورش دﻫﻨﺪ.

چاپ این مطلب