امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جملات پر کاربرد فرانسوی در سفر به فرانسه 2
فرانسه کشور فرهنگ و ادبیات است و مانند سایر جنبه‌های زندگی، صحبت کردن نیز آداب‌ورسوم مشخصی دارد. در این کشور لحن صحبت، نوع تلفظ و استفاده به‌جا از واژه‌ها و عبارات، بیانگر شخصیت و هویت گوینده است. دانستن این نکات و توجه به آن‌ها با واکنش خوبی از طرف فرانسوی‌ها همراه است و سفر شما به را مراتب لذت‌بخش‌تر خواهد کرد. این مطلب برگرفته از سایت تور بلغارستان است .
استفاده از تاکسی یا خودروی شخصی
چقدر به شما بدهکارم؟: Combien est-ce que je vous dois (کومبین اِست کو ژو وو دووا؟) ممکن است من را به … برسانید؟ : Est-ce que vous pouvez m’emmener à (است کو وو پووه مومِنیا …؟) من عجله دارم.: Je suis pressé (ژو سوئیپ خِزه) اگر ممکن است، من می‌خواهم به… بروم.: Je voudrais aller à (ژو وودقه اَلیا …) ممکن است منتظر من بمانید؟: Pouvez-vous m’attendre (پووه وو مَت‌تاندق؟) به چپ یا راست بپیچید.: Tourner à gauche/droite (توقنی اَ گوش/ دُقات) اگر ممکن است، می‌خواهم یک خودرو اجاره کنم.: Je voudrais louer un voiture s’il vous plaît (ژو وودقه لووی آن وُیتوق، سیل وو پله) نزدیک‌ترین پمپ‌بنزین کجاست؟ : Où est le station-service le plus proche (ووئه له استاسیون سقویس لوپ لوپخاژ؟)
کلمات و عبارات موردنیاز در هتل و اقامتگاه
من نقد پرداخت می‌کنم: Je vais payer en espèces (ژو وو پِیه اُن اِسپِس) اگر ممکن است، من یک اتاق با دو تخت می‌خواهم: Je voudrais une chambre à deux lits (ژو وودقه اون شامبق اَ دُلی) اگر ممکن است، من یک اتاق با حمام می‌خواهم: Je voudrais une chambre avec une douche dans la chamber (ژو وودقه اون شامبق اَوِکون دوش دان لَ شامبق) تصفیه‌حساب چه موقع انجام می‌شود؟: Quelle est l’heure limite d’occupation (کِلی لُق لیمیت دوکوپاسیون؟)
کلمات و عبارات موردنیاز در هنگام مسافرت با قطار
آیا سکوی سوارشدن در قطار … همین جاست؟: Est-ce que c’est le bon quai pour le train de (اِس کو سی لو بون کی پوق لوتقَن دو …) لطفا برنامه‌ی حرکت قطارها را به من بدهید: Je voudrais l’horaire (ژو وودقه لوقِق- ق در آخر بسیار خفیف تلفظ می‌شود) اگر ممکن است، من یک بلیت دوطرفه به مقصد … می‌خواهم: Je voudrais un billet en aller retour pour (ژو وودقه اون بیه اُنَله قوتوق پوق – ق در آخر بسیار خفیف تلفظ می‌شود) اگر ممکن است، من یک بلیت یک‌طرفه به مقصد … می‌خواهم: Je voudrais un billet en aller simple pour (ژو وودقه اون بیه اُنَله سُمپِلُ پوق) باجه‌ی خرید بلیت کجاست؟: Où est le guichet (وه لو گیشه؟) ما کجا (در چه نقطه‌ای از مسیر) هستیم؟: Où sommes-nous (او سُم نو؟)
کلمات و عبارات موردنیاز در هنگام صرف غذا در بیرون از خانه
من سیر شده‌ام: J’ai terminé (ژه تِقمینه) من … می‌خورم: Je vais prendre… (ژو وِپخُندق …) اگر ممکن است، من … می‌خواهم.: Je voudrais…. (ژو وودقه …) صورتحساب، لطفا: L’addition, s’il vous plaît (لادیسیون، سیل وو پله) کجا می‌توان یک رستوران خوب پیدا کرد؟: Où y-a-t-il un bon restaurant (او ای اَتیل اَن بون قستوقان ؟) یک میز برای دو نفر، لطفا: Une table pour deux, s’il vous plaît (اون تَبله پوق دوو، سیل وو پله) اگر ممکن است، من به مقداری نوشیدنی احتیاج دارم: Je voudrais boire quelque chose (ژو وودقه بوا کِلکُ شوز) یک لیوان آب، لطفا: Un verre d’eau, s’il vous plaît (اَن وِق دو، سیل وو پله) آیا غذای گیاهی دارید؟: Avez-vous des plats végétariens (اَوه وو دِپله وِجِتاقیَن؟) آیا در این صورتحساب، انعام هم در نظر گرفته شده است؟: Est-ce que le service est compris (اس کو لو سِقویسه کومپخی؟)
کلمات و عبارات موردنیاز برای خرید، کارهای روزمره و گردش
سوپرمارکت: Un hypermarché (آن ایپِقماقشه) نانوایی: La boulangerie (لا بولانژقی) لبنیاتی: La crémerie (لا کقِمِقی) فروشگاه پنیر: La fromagerie (لاف قُماجقی) بانک: La banque (لا بُنک) اداره پست: La poste (لا پست) موزه: Musée (موزی) کتابخانه: Bibliothèque (بی‌بیوتِک)
سایر عبارات کاربردی
من فقط کمی فرانسه صحبت می‌کنم: Je parle un peu de français (ژو پَقل اَن پو دوف قانسه) می‌توانید انگلیسی صحبت کنید؟: Parlez-vous anglais (پَقله وون گِله؟) چی؟: Comment (کُما؟) متوجه نمی‌شوم: Je ne comprends pas (ژو نو کومپخون پَه) یک‌بار دیگر: Encore une fois (آنکُق اونو فوا) من یک سؤال دارم: J’ai une question (ژه اون کِستیون) نمی‌دانم: Je ne sais pas (ژو نو سه پَه) من دنبال … می‌گردم: Je cherche… (ژو شِقش …) می‌توانید به من کمک کنید؟: Pouvez-vous m’aider (پووه وو مِده؟) آموختن یک زبان جدید همیشه سرگرم‌کننده است و آموختن این چند کلمه و عبارت، شاید جرقه‌ای برای شروع آموزش زبان فرانسه باشد. به هر شکل با فراگیری این اطلاعات مختصر، سفر شما به کشور فرانسه آسان‌تر، امن‌تر و خوشایندتر خواهد بود.
پاسخ
roseتشکر شده توسط:

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان