امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شگرد های موفقیت
هر کارى را که در دست گرفتید کاملاً خود را در آن غوطه ‏ورسازید . ایده ‏ها، هوش، ذکاوت، آگاهى، درک، به کسانى داده می ‏شودکه با تمام وجود خود را در حرفه و یا هر کار سازنده ‏اى غرق کنند، اگر بخواهید براى کسب ایده ‏هاى جدید مدت زمانى دست از تلاش‏ بردارید و به استراحت بپردازید بسیار راه بیهوده ‏اى را پیموده ‏اید... نابغه‏ شدن 90% به تلاش بستگى دارد، براى اینکه در حرفه خود نابغه ‏شوید خود را در آن غوطه‏ ور سازید.

آیا تا کنون به برق چشمان دانشجویى که کاملاً غرق مطالعه وتحصیل است توجه کرده ‏اید؟ وجود این دانشجویان پرتو خاصی ‏دارد، هر کسى که کاملاً جذب کارى شود به همین گونه تابناک وپرجلا می ‏شود!

تلاشهاى تردیدآمیز هرگز کسی را به درجات عالى نمی رساند،چند سال قبل، با یکى از اعضاى تیم مجارستان که برنده مسابقات‏ اروپایى شده بودند، مصاحبه ‏اى صورت گرفت، یکى از خبرنگاران ازاین بازیکن درباره رمز موفقیتش سؤال کرد، او پاسخ داد هر وقت‏ فرصت کند توپ می‏زند و وقتى توپ نمی ‏زند درباره فوتبال صحبت‏ می کند و زمانى ‏که درباره فوتبال صحبت نمی ‏کند درباره آن فکرمی کند!

شاید علت اختلاف اقتصادى ملّت‏هاى شمال وجنوب اروپا را میتوان به عادت استراحت ظهر و خواب نیمروز نسبت داد!... البته این موضوع براى ملت پر جنب‏ وجوش کره خیلى ‏عجیب بنظر می رسد؛ من هنوز نمى‏توانم بفهمم که چگونه فردی می تواند در اوقات مهم و باارزش روز بخوابد!... در حقیقت من آنرا ازعلایم بیمارىِ کار در حد رفع تکلیف و ضرورت می بینم.

مهم نیست که من چه کارى انجام می ‏دهم، هر چه باشد دوست‏دارم آنرا به نحو احسن و تا انتها انجام دهم.

از #کتاب "سنگ‏فرش هر خیابان از طلاست" نوشته "کیم وو چونگ، بنیانگذار شرکت دوو"

نوشته های حسین شاه حیدر
پاسخ
roseتشکر شده توسط:

پیام‌های داخل این موضوع
شگرد های موفقیت - systemiha - 2016/02/25، 01:30 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان