امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
باز کردن (وارد کردن) فایل CSV در نرم افزار اکسل
یک سند جدید (Blank Document) توی اکسل بسازید تا منوهای برنامه فعال بشن.

از منوی Data و بخش اول (Get External Data) گزینه From Text رو بزنید.

[تصویر:  import%20csv%20in%20excel%20-%20from%20data%20menu.png]

فایل CSV مورد نظر رو باز کنید.

در کادر Original data type گزینه Delimited رو انتخاب کنید.

[تصویر:  import%20csv%20in%20excel%20-%20step%201.png]

اگر محتوای فارسی توی فایل CSV دارین باید برای File origin گزینه 65001 : Unicode (UTF-8) رو انتخاب کنید.

حالا به گام بعد برین (Step 2)

[تصویر:  import%20csv%20in%20excel%20-%20step%202.png]
توی کادر Delimiters باید کاراکترهای جداکننده رو انتخاب کنید.
معمولا CSV ها با سمی کالن Semicolon = ; جدا میشن (گرچه CSV یعنی مقادیر جدا شده با کاما)
شما می تونید کاراکتر جدا کننده رو با نگاه کردن به متن فایل (توی Notepad) تشخیص بدین.

اگر مقادیرتون با دابل کوتیشن double quotation = " باید Text qualifier رو روی " بذارید وگرنه روی None بذارید.
تفاوتش رو هم همون لحظه توی پیش نمایش می بینید.

توی Step 3 جدول پیش نمایش قابل کلیک میشه و این امکان رو دارید که روی هر ستون کلیک کنید و فرمت اون ستون رو تعیین کنید.
اگر براتون مهم نیست، بذارید همه General بمونن و Finish رو بزنید.

[تصویر:  import%20csv%20in%20excel%20-%20step%203.png]

در کادر محاوره Import Data تعیین می کنید که داده ها توی کاربرگ جدید (New worksheet) بیان یا توی کاربرگ فعلی.

[تصویر:  import%20csv%20in%20excel%20-%20import%20data.png]

ما چون ابتدای کار یه سند خالی باز کردیم پس کاربرگ فعلی رو انتخاب می کنیم. فقط حواستون باشه که خونه A1 رو انتخاب کرده باشن که بعد مجبور نشین داده ها رو Shift بدین.
توی همین کادر محاوره Import Data میتونید خونه A1 رو انتخاب کنید اگر در حال حاضر انتخاب نیست.

نکته ذخیره سازی (Save)
اگه قصدتون فقط مشاهده فایل CSV توی نرم افزار Excel بوده که کار ما دیگه تمومه.
ولی اگه میخواین تغییراتی توی فایل بدین و دوباره ذخیره اش کنید، من هرچی سعی کردم نتونستم با فرمت CSV ذخیره کنیم که کاراکترهای فارسی درست ذخیره بشن.
بهترین گزینه برای ذخیره سازی اینه که موقع Save as گزینه Unicode Text (*.txt) رو انتخاب کنید که دو تا ضعف داره:
  1. کاراکتر جداکننده اجباراً Tab خواهد بود و نمیشه سمی کالن یا کاما انتخاب کرد.
  2. نمیشه مقادیر رو بین دابل کوتیشن گذاشت.
کافیه Save as با فرمت های مختلف رو تست کنید تا متوجه تفاوت هاشون بشید.

معمولاً برنامه هایی که CSV می خونن بهتون اجازه میدن که موقع باز کردن فایل CSV، کاراکتر جداکننده رو انتحاب کنید که با انتخاب Tab این مسئله حل میشه.

از Converter های آنلاین میتونید برای تبدیل فایل Excel با فرمت xlsx به CSV استفاده کنید که من یکی رو تست کردم و خوب جواب داد:
https://convertio.co/xls-csv/
مزایای convertio.co
  • جداسازی با سمی کالن
  • قرار دادن مقادیر بین دابل کوتیشن
  • سالم موندن تمام کاراکترهای فارسی
شاید هم نرم افزار رایگان و آفلاینی باشه اگر جستجو کنید....
پاسخ
roseتشکر شده توسط:

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان